And who am I ? That's secret I never tell...

Každý jednou dojdeme na místo, ze kterého není návratu...

Půlnoční tanečnice

SEDM

CHLAPEC NEBO DĚVČE

Už to byly bezmála čtyři měsíce, co Eileen s Lunou pilně studovaly. Učily se, jak by samy řekly, všechno důležité, což zahrnovalo úplně jiné předměty než v Bradavicích. Například po nich nepotřebovaly astronomii, jasnovidectví nebo věštění z čísel. Ale zase jim přibyly hodiny, nad kterými jim začínal rozum stát.

Každý den měly devět vyučovacích hodin. Pokaždé začínaly v osm ráno a končili v pět odpoledne. Po vyučování se věnovaly nějakým zájmovým činnostem, jako bylo například hraní Řachavého Petra, které stále vyvázelo americké studenty z míry. Nadšení a zápal do hry, to byla celá Eileen.

Občas si taky zahrála proti Amíkům famfrpál, ale musela s tím přestat. Přestalo ji bavit stále jen vyhrávat, i když hrála sama proti celému družstvu.

"Eileen Potterová," pronesl někdo vedle ní. Polekaně se otočila. Dívala se do obličeje vysokému, černovlasému mladíkovi se zelenýma očima. "Netušil jsem, že vás tu potkám, slečno."

Napřed se musela vypořádat s šokem, který ji přítomný způsobil Pozorně si ho prohlédla. Odněkud ho znala, ale nemohla si vzpomenout.

"Malá Ela a její talent pro maléry. Divím se, že tady jsi ještě nic neprovedla," promluvil mladík.

Uvědomila si, že tohle by mohla slyšet jen od jediného kluka na světě. A to od jejího bratra Jamese. Ale kde by se tu ten vzal? zapřemýšlela.

"Jamie!" vykřikla, což se rozneslo celou jídelnou. Kdekdo se po ní ohlédl. Objala mladíka před sebou. "Co tady děláš?" zeptala se ho. "A jak to, proboha, vypadáš?"

James se zašklebil. Naklonil se k ní. "Testujeme s Lill Mad nějaký nový sajrajt od Freda s Georgem. Teda, ale musím ti říct, že to má grády," spustil James. "A co tu děláme? Asi sis neuvědomila, že začal duben."

"Velikonoční prázdniny. Aha. A kde máš Lilly."

Pokrčil rameny ."Co já vím? Určitě někde s mamkou a otcem. Hned jak vaše ředitelka uviděla Lilly, chtěla si ji tu nechat." Zasmál se. "A co by Lilly dělala na takové EXTRA škole, jako je tahle?"

Ela se musela zasmát taky.

"A kde máš tu malou roztomilou princeznu, co je tu s tebou?"

"Luna je s profesorem Hagginsem v laboratoři. Cosi....."

Zpozorněla, když uviděla svou kamarádku vcházet do jídelny zavěšenou do jakéhosi kluka. Pozorovala ji celou dobu, než došli k ní a Jamiemu, který si povídal se starší studentkou v černém hábitu.

"Ahoj, Luno," pozdravila kamarádku. "Lilliano Madelain Potterová, můžeš mi laskavě říct, proč vypadáš jako kluk?"

Kluk vedle Luny se zašklebil. "Ty mi zkazíš každý žertík, že sestřičko. Luna celou dobu věřila, že jsem nějaký Jamieho kamarád." Posadila se vedle svého bratra a začala flirtovat s klukem naproti, který neslyšel náš rozhovor a netušil, že ten kluk je vlastně holka. Dost se polekal, když s ním Lilly začala flirtovat.

Nedůvěřivě se podíval na Eileen.

Ela se usmála.

"No tak, Lillo, nemůžeš takhle lekat ubohé šprty," prohlásila Ela.

Sestra po ní hodila škaredý pohled.

"Ty fakt nejsi normální. Jamie," protáhla, jako by jí Eileen nějak ublížila. Bratr se na Lilly podíval. Nakrčil nechápavě obočí, ale brzy se připojil k Lillyně hře.

"Kdo jsi a co jsi udělal s naší malou sestřičkou?" zeptal se Ely žertovně.

Luna se rozesmála na celé kolo.

"Počkej až uvidíš vaše," pošeptala Ele do ucha a potutelně se usmála. "Lilly mi říkala cosi o tom, že George dal jeho synátorovi malý vzorek té jejich maskovací limči a on ji společně s jeho vypečenou sestrou nalil do pití na večeři ve vašem sídle. Naštěstí tam byli prý jen tví rodiče, Weasleyovi nejmladší a George s Fredem a jejich manželkami. Jediní, kdo se ale limči dotkli byl Potter a tvoje mamka."

Ela se zasmála. Musela před vynalézavostí osmiletého Johna a tříleté Adele smeknout klobouk. Ošálit vyhlášeného bystrozora Harryho Jamese Pottera a jeho ženu, taktéž bystrozorku, v tak obyčejné věci jako byly lektvary.

Do jídelny vstoupila ředitelka s dvěma studenty, jak se Ela mylně domnívala. Jamie a Lill Mad se začali nekontrolovatelně řehtat. Nakonec se k nim připojila i jinak tichá Luna.

"Co se tu děje, slečno Potterová?" zeptal se jí přísný dozor v jídelně.

Pokrčila rameny.

"Drzá jako vždy," mumlal si pro sebe dozor při odchodu.

Ela si všimla, že ředitelka pokračuje dál v cestě na své místo, ale matka s otcem se oddělili a teď stáli před ní.

"Ahoj mami!" vykřikla a objala dívku. Myslela si, že je to její matka.

"Ahoj, Eileen," promluvila studentka hlubokým hlasem jejího otce. Eileen uskočila a dopadla na zem.

"Mami?" Tentokrát objala správnou osobu. toho kluka.

Mamka se usmála. "Já vím, Elo, je to divné, ale za všechno můžou Fred a George."

"Myslíte, že takhle zůstanete dlouho?" zeptala se jich zaujatě Luna.

Ginny i Potter zavrtěl hlavou. "Fred už připravuje protijed."

Luna kývla hlavou. "Ale sekne vám to, pane Pottere," vysekla mu kompliment.

Matka se posadila mezi Jamieho a tu holku, se kterou flirtoval. James se na ni zaškaredil, ale připojil se k diskuzi ohledně jejich nového vzhledu.

"Kde něco takového seženu?" zeptala se Jamieho Eileen.

"V Kratochvilných Kouzelných Kejklích. Napiš ale Gergovi, Fred totiž trvá na tom, že Limču stáhnou z výroby," odpověděla jí automaticky Lilly. "Ajaj!" vykřikla, když si uvědomila, co řekla před rodiči.

Potter nad tím mávl rukou.

"A jak jde studium?" zeptala se Luny a Eileen matka.

Eileen se usmála. Měla jim toho tolik co říct.

"Lektvary docela ujdou, ale chybí mi Severus. Ty jeho narážky a styl výuky. Bylinkářství taky ujde, až na to, že máme zakázané pracovat s jedovatýma a nebezpečnými rostlinami." Povzdechla si. "To bylo v Bradavicích docela vzrůšo."

Potter se usmál. Nebyl jiný. Eileen se mu podobala víc, než dokázala sama připustit. Na jednu stranu litoval toho, že kvůli němu odešla do Ameriky, když před tím nechtěla. Na druhou byl docela rád. Tady byla chráněna před Voldemortem, i když ten jí neděla starosti. Podle jejich prvního rozhovoru usoudil, že Eileen není pro Voldyho žádné velké sousto, které by stálo za zneškodnění.

"A co spolužáci?" zeptala se Lilly.

"Ujdou," řekla Luna, ale Ela se to hodlala rozvést.

"Musím poděkovat tetě Fleur za lekce frániny, jí a panu Malfoyovi. Ta kráva, co se narodila ve Francii rychle sklapla. Já a Luna jsme ji rychle vyvedly z rovnováhy a ostatní jen čuměli, když jsem se s Lunou začala bavit strarofrancouzštinou." Zasmála se.

"Ahoj, Potterová," zavolala na ni Čiu z druhého konce stolu.

"Čia je fajn, hraje tu jediná dobře famfrpál. A ti ostatní nestojí za řeč. Ten kluk je asi gay, ta blonďatá je ta francouzská kráva, a ta černoška, Miranda, je taky fajn, že jo, Lun?"

Lu na přitakala. "Čia a Miranda ujdou. A možná taky ještě profesor Haggins." Začervenala se.

K jejich místům přišla Maxine. Okoukla Jamieho, Lills v její nové podobě taky matku. Připadali jí jako nádherní britští kluci. Vrhla škaredý pohled na Pottera a konečně oslovila Eilleen.

"Eileen, qui est-ce?" řekla .

"C'est mon papa," ukázala na dívku-otce, "ma maman, Jamie et  Lill Mad. C'est Luna, ma copin."

"Aha," prohlásila Maxine. Začala docela nápadně flirtovat s Lilly. "Tu es trés belle, Lill Mad.

Lilly dusila smích. Maxine si asi myslela, že jí Lilly nerozumí.

"Já vím, ale můj bratr je hezčí než já," odvedla téma na svého bratra.

"No, no," nesouhlasila s ní Maxine.

"Já jsem holka, proboha, jsem Eileenina sestra Lilliana Madelain Potterová.."

Maxine si zklamaně odfrkla.

"To není možné," zakřičela anglicky. "Jak to."

"Tak to," zakřičela svou odpověď Lilly za odcházející dívkou. "Já jsem Lill Mad Potterová, a Ela je moje setra."

"Líbila ses jí," prohlásila Eileen.

"Hm."

"Chtěla s tebou začít chodit."

"Až naprší a uschne."

Žádné komentáře