And who am I ? That's secret I never tell...

Každý jednou dojdeme na místo, ze kterého není návratu...

PJ

Část desátá

CHRISTINA'S
Strašně se těšila na otevření Alexejova nového baru, které se mělo uskutečnit příští týden v pátek. Ani netušila, jaké pro ni Alexej přichystal překvapení.
Christina stála před největším obchodním domem těch nejlepších značek ve Westfieldu. Do Londýna se jí moc nechtělo, a nebylo to jen kvůli dětem. Vedle ní stály Jasmine, Lilly a Barbara. I ony byly pozvané a chtěly si vybrat šaty zárověň s Christinou. Prý aby jim kamarádky poradili. Vstoupili dovnitř. Začaly se prohrabovat množstvím šatů zavěšených na věšácích a vzájemně na sebe volaly, když našly nějaký paraádní kousek.
Christina objevila dvoje nádherné koktejlky, troje velké večerní, několik halenek, které by chtěla mít, a jednu dlouhou sukni s vyšitými ornamenty. Vyzkoušela to všechno, ale každá z přítelkyň ji doporučila něco jiného. Nakonec se rozhodla pro jedny sytě žluté koktejlky, jedny tmavě modré plesové šaty, jednu halenku s knoflíčky u krku a tu sukni. Sice za to zaplatila nehorázné peníze, ale mohla si to dovolit.
Jasmine si vybrala klasickou bílou košili, na to světle zelenou vestičku, černou sukni po kolena a sytě zelený šátek na krk. Potom si ještě koupila dlouhé bílé šaty v antickém stylu se zlatým kroužkem, který držel zavazování a bílé krajkové lodičky.
Lilly se nechala unést zářivě akvamarýnovými kalhoty a k tomu si vybrala ještě světle modrý top.
A Barbara, Barbara neodolala černým čatům po kolena se zlatou výšivkou po celé sukni a k tomu si ještě nechala přibalit černé kožené lodičky se zlatou přeskou a malé zlaté psaníčko.
Vyšly z obchodu, nevnímaje, kolik utratily peněz, zašly si na kávu a rozloučily se.

Christina se dostala domů pozdě odpoledne. Konečně bylo jaro a  děti si mohly hrát na zahradě. dneska je hlídala Mia, alexejova straší sestra. Měla svouje neteře a synovce ráda. Seděla na terase, kluci a Fran vedle ní a hráli Scrabble Junior. V ohrádce za nimi si hrály čtyři děti. Dvoje půlroční dvojčata si každé samo hrálo se svou oblíbenou hračkou.
"Ahoj, Mio," pozdravila Christina Amélii.
"Ahoj, Chris, jak dopadli vaše nákupy?"
Christina se usmála. "Myslím, že ten nový bar bude muset hodně vydělávat." Zasmála se nahlas.
Amélie se na ni usmála. Nic netuší. Nový bar. Christina Alexejovi naivně věří každé slovo. Pořád si ještě myslí, že se bar bude jmenovat Cosmocity. A přitom se to ani Alexej nesnaží skrývat. Ptal se jí na její oblíbené barvy, květiny, vybírali spolu osvětlení, barové židličky, zaměstnance. a přesto Christina nic netuší. Alexej jí ten bar chce darovat k jednatřicátým narozeninám.
"Tak ukaž, co sis koupila!"
Christina na zem položila čtyři velké tašky a pomalu z nich vytáhla dvě krabice a dvě papírové tašky. Otevřela je a ukázala Amélii svůj nákup.
"Týjo, Christino. Ale vůbec ti nevadí, že budeš mít hezčí šaty než já," vyčetla ji kamarádsky Mia.

Už byl večer. Mia po večeři odjela a Christina zůstala s dětmi sama doma. Oliverovi, Evanovi a Fran pustila na DVD film, dvojčata dala spát, zavolala chůvě kvůli noci.
Byl čas se jít připravit. Ve svém pokoji měla rozvěšenou několik šatů a několik kombinací s kalhotami nebo sukní. Stála uprostřed pokoje a rozhodovala si, co si večre obleče. Vyrušilo ji až jemné zaklepání a vrznutí dveří.
"Nemůžeš se rozhodnout?" zeptal se jí.
Zavrtěla hlavou. "Nejde o to, že si nedokážu vybrat, ale o to vypadat nejlépe. Jsem přece manželka majitele, nebo ne?"
Usmála se.
Sklonila se k němu a políbila ho. Byl cítit její oblíbenou vůní, kterou mu dávala Mia pravidelně k narozeninám.
"Hm, ty krásně voníš." Políbila ho ještě několikrát. "Tak které si mám vzít?"
Alexej se rozhlédl po pokoji. Všude bylo oblečení. Do oka mu padly žluté koktejlky.
"Co třeba tyhle," ukázala na ně. "Jsou nové?"
Přikývla.
"Díky, miláčku." Přešla k toaletnímu stolku a posadila se na židli. "Mohl bys mi prosím tě vytáhnout z vlasů tu sponu. Nevidím ji."

Před nanápadným podnikem ve městě stálo několik desítek honosně vyhlížejících aut. U vchodu postávala spousta zvědavých paparazzi, chtějících ukořistit nějlepčí snímek bohatých ve Westfieldu.
Christina doufala, že ji nikdo nevidí. Seděla v jedné z mnouha černých limuzín na parkovišti a povídala si s Alexejem a Dannym. Čekali na správný okamžik, kdy budou moct proklouznou nenápadně dovnitř.
Alexej se podíval na hodinky. Ze saka si vytáhl mobil a poslal SMS hlavnímu organizátorovi téhle párty, který jim měl usnadnit průchod dovnitř.
Tři, dva, jedna.... Christina odpočítávala minuty. Alexejeovi po chvilce zapípal mobia a on ho se spokojeným úsměvem na rtech vypnul. Naklonil se k řidičovi a něco mu řekl, čemu Christina nerozumněla.
Řidič vystoupil, otevřel kufr luxusní limuzíny a vyáhl z něho Alexejův vozík. Zavřel kufr, rozložil vozík a otevřel dveře limuzíny. Napřed vystoupil Daniel, potom Alexej a nakonec Christina. Na to, že byl květen, byla v noci docela zima. Proto měla na sobě černé sako. Daniel jí nabídl rámě a vyrazili do baru.

Uvnitř se párty rozběhla přesně tak, jak Alexej předpokládal. Lidi se bavili, tancovali, popíjeli u baru. Ale on měl oči jen pro svou ženu, která netušila, že jí ten bar chce nechat. Nikdy si nestěžovala na děti ani na jejich počet. Bralao to jako samozřejmost. Ale Alexej jí ty léta strávená výchovou pěti dětí chtěl nahradit něčím úplně novým. Jejím novým miminkem pojmenovaným po ní. Christina's. Celou dobu, co mu pomáhala její byr zařídit, ignoroval své myšlenkové pochody. Až na dnešek, kdy ji vyděl hrát si s dětmi. Zaměstnávala úplně všechny. Od sedmiletých po půlroční dvojčata. Viděl ji spokojenou mezi dětmi a pomyslel si, co se stane, když je od jejich matky odtrhne. Plán s restaurací mu nedal spát od té události s jejím bratrem.
Podíval se na své hodinky. Ukazovaly půlnoc. Byl čas předat klíče. S vozíkem sjel ze soukromého boxu k baru. Nikdo mu nevěnoval moc pozornosti.
"Ehm...ehm," odkašlal si. Lidé ustali ve svých činnostech a začali mu věnovat pozornost. "Dobrý večer, dámy a pánové. Jsem rád, že vás můžu uvítat v tomhle nádherném baru."
Někdo k němu popostrčil Christinu a ten někdo byla jeho sestra.
"Je mi ctí, když klíče předám téhle nádherné ženě vedle mě, které se od této chvíle stává majitelkou tohoto podniku." Pozdvihl svou sklenici se šampaňským. Ostatní ho napodobili.
"Ať semé ženě a jejímu novému přírustku daří. Hodně zdaru do dalších let." A s těmito slovy se napil bublinkového vína.

Skoro přestala dýchat. Byla překvapená. Proč jí to neřekl dřív. Kolem ní se torusili lidé a blahopřáli jí. Usmívala se a se slovy : "Děkuji," nebo "Bylo milé vás vidět." je opatrně vyhazovala ven.
Chtěla být se svými přáteli, což se jí asi po hodině vypoklonkování podařilo.
Unaveně s sebou praštila do jednoho z boxů. DJ hrál pomalou písničku a na parketě pod ní právě tančil Brian s Lilly, Frank s Barbarou a Danny s Mercedes. Alexeje nikde neviděla. Za celý večer s ním prohodila jen několik slov, protože se věnovala hostům. Christino tohle a Christino tamto. Těšila se na to, jak bar ukáže svým dětem a jak se vrhne do práce.

Probudila se v posteli v pokoji pro hosty v druhém křídle zámku, než měli ložnice oni a děti. Otevřela oči. Zhluboka se nadechla a do nosu ji udeřila silná vůně tabáku a jejího parfému smíchané se vším ostatním.
Alexej ležel vedle ní. Myslela si, že spí, ale když chtěl vstát, zastavil ji.
"Co si myslíš, že děláš, paní podnikatelko."
Pokrčila rameny. Nevšimla si, že je skoro nahá. Až na černé kalhotky.
"Jak jsem se dostala domů?" zeptala se svého manžela.
"No pěšky určitě ne. Byla jsi tak unavená, že jsi usnula v jednom z boxů. Jim mi s tebou pomohl sem."
Zarazila se. Jim?
Opakovala své podivení nahlas: "Jim?"
"Ano, náš nový řidič. Nepamatuješ si na něj?"


9
11
Žádné komentáře