And who am I ? That's secret I never tell...

Každý jednou dojdeme na místo, ze kterého není návratu...

PJ

Část čtvrtá

Svatební den
click to comment


Christina si pomalu oblékala dlouhé vílé šaty s drobnými kvítečky na korzetu. V malém pokoji s ní byla jen Mia, kadeřnice a maskérka.
"Vypadáš nádherně, drahá," povzdychla si Mia. "Když jsem se vdávala já..... Měla jsem mnohem hroznější šaty. Otec si vydupal čistě bílé, dlouhé s nejměně kilometrovou vlečkou. Málem jsem spadla, když jsem přicházela k Henrymu. Naštěstí otec mě pevně držel."
Christina se usmála. Takhle se ji Mia snažila rozveselovat celý den, co byly zavřené v tomhle pokoji. Alexej dovnitř nesměl. Bavil hosty a popoháněl líné čísníky.
"Musíme si pospíšit," popoháněla zase Mia kadeřnici a kosmetičku. "Obřad začíná ve dvanác. A máme," podívala se na hodinky. "Za pět minut půl dvanácté. Drahá Jennie," promluvila na kosmetičku, "Nemohla byste mi prosím opravit stíny? Pořád si myslím, že mi ta krémová barva nesedí. A ty, drahoušku, vypadáš kouzelně. Být na Alexejově místě, žárlila bych na každého chlapa, který se na tebe podívá"
Christina vstala. Až doposud seděla v měkkém klřesílku. Uhladila si šaty. Podívala se na sebe do zrcadla. Měla nádherné šaty. Byly je vybírat s Miou a Jasmine v Londýně. "Už to trvá nějak dlouho."
"Netrvá. To je tou nervozotou. My když jsme se s Henrym brali..."
"Já vím, musela jsi čekat od osmi ráno do tří odpoledne, protože farář si spletl místo svatby a dorazil o tři hodiny později."
"Jak to víš?"
Jen se usmála. Kdyby jí řekla, že tohle už nejméně dvakrát slyšela. Někdo zaklepal na dveře. Dovnitř nakoukl Henry. "Není už čas?" zeptal se.
Mia se koukla na hodinky. "Jo, už jo. Omluvíte mě. Musím jít ještě za Jasmine a Lukem." Vzala si ze stolku klobouk a kabelku a šla hledat své děti.
Henry vstoupil dovniř. Podíval se na Christinu. Vypadala úžasně. "Sluší ti to," řekl jí.
Christina zčervenala. "Díky."
Henry měl na sobě černý frak, pod který mu Mia vnutila vínovou vestu a světle růžovou košili, a černé kalhoty s nažehlenými puky. V ruce držel kytici pro nevěstu. Nabídl ji rámě. "Můžeme jít?"
"Počkej ještě chvilku." Jistě sáhla po dlouhých bílých rukavičkách a zkušeně si je jedním pohybem natáhla. Málokdo věděl o jejím úrazu. "Tak, teď jít můžeme."
Vyšli z malého pokoje na prostornou vyzdobenou chodbu. Nikde nikdo nebyl. Zastavili se pod obyčejnými bílými dveřmi. Henry se na ni podíval. Vypadala nádherně. A sebevědomě. Lehce kopl do dveří. Otevřeli se. Pomalu. Každé křídlo chytil jeden ze sluhů. Vkročili dovnitř. Každý přítomný se po nich díval. Dívali se především na nádhernou nevěstu. Viděla své kamarádky Hillary a jejího přítele Kyla, Mercy s její přítelkyní Jane a Barbaru s Frankem. Měli na sobě růžové šaty, které jim dala Christina. Viděla i Alexejovi přátele Briana s Jackem a jejich manželkami Lilly a Devonou. Kráčela pomalu vedle Henryho a nervózně mačkala květinu.
"Uvolni se," špitl jí Henry. Trochu to pomohlo.
Před oltářem seděl Alexej na svém vozíku. Na sobě měl světle růžovou košili, rudou vestu a frak a černýma kalhotama. Slušelo mu to. Navíc mu Christina vnutila černého motýlka, kterého obvykle nenosil. Henry dovedl Christinu až k němu a posadil se vedle Mii. Christina se na něm usmála. Posadila se vedle něj na přichystané křeslo.
"Miluji tě," šeptla směrem k němu.
"Já tebe taky."
Kněz stojící před nimi se na ně podíval. Nikdy neviděl takovou odlišnou dvojici. Krásnou, ale ne příliš bohatou dívku, a chromého, bohatého mladíka. Zakroutil hlavou. Otevřel si svou knížku a začal předříkávat, co měl napsáno.
"Mílá nevěsto, ženichu, drazí svatební hosté. Sešli jsme se tu dnes, abychom spojili dohromady Alexeje a Christinu. Jen láska umí zázraky a pevně věřím, že tenhle vztah je plný lásky. Jak jinak by dokázal čelit takovému neštěstí. Ale dnes tu nejsme proto, abychom vzpomínali. Nastává nový čas.
Pane Alexeji Vandergelde, berete si zde přítomnou Christinu de Carell a budete ji milovat v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví, v bohatství i chudobě?"
"Ano, beru."
"Slečno Christino de Carell berete si zde přítomného hraběte Alexeje Vandergelda a budete ho milovat v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví, v bohatství i chudobě?"
"Ano, beru."
"Rád bych poprosil svatebčany, aby si vyměnili své prstýnky a políbili se. Buďte šťastní."
Alexej otevřel rudou krabičku. Uvnitř ležel zlatý prstýnek s vyrytýma písmenkama. Navlékl ho christině na prst. Chriostina udělal to samé. Políbili se. Hosté vstali a začali tleskat. Alexej objal Christinu.
"Rád bych pozval hosty na oslavu, která se koná ve velké aleji."

Ve velké aleji byli přichystány stany s jídlem a pitím, obrovský parket a pódium pro hudebníky, které měl večer nahradit DJ.
Christina a ALexej přijímali gratulace První gratulovali Mia s Henrym.
"Drahouškové," spustila Mia. "Mějte se co nejlépe. Milujte se a mějte hodně dětí."
"Amélie," napomenul ji manžel. "Nezapoměla jsi na něco?"
Nechápavě se na něj podívala. Potom si vzpomněla. Za malé kabelky vytáhla mobil a pustila ji nahraný vzkaz.
"Alexeji, doufám, že mě slyšíš. Myslím, že jsi na mě už dávno zapoměl. Ale chci tobě a tvojí manželce popřát hodně štěstí a lásky. A omlouvám se."
"Danny," vydechl Alexej.
"Jaký Danny," zeptala se Christina. Seděla svému manželovi na klíně.
"Danny Steel, Alexejův bývalý kamarád," oznámil jí Henry.
"Ale... Kde kjste ho potkali?" zeptal se Alexej své sestry.
"V Londýně. Málem jsem ho nepoznala. Od té doby co.-...."zmlkla.
"Je to řekni, Mio, jednou se to bude muset dozvědět," vyzval Alexej svou sestru.
Mia se nadechal. "Tak jo. Danny býval kdysi Alexejův nejlepší kamarád. Založili si spolu Alexejovi zazvonil mobil a Dannyho kůň se splašil. Shodil Dannyho. Ten měl otřes mozku, zlomenou nohu, ruku a pár žeběr. Navíc utržil obrovský šok. Celé ty roky to dával za vinu Alexejovi. Prý že to on může za to, že se Flaviolo splašil, protože mu zazvonil mobil."
"A jak je to dlouho?" zeptala se Christina.
"Pět let," řekl jí Alexej. "Ale už je to za náma. Omluvil se mi."
"Musíme už jít. Vidím, že na mě mává Rebeca Simonová," omluvila se jim Mia a i smanželem odešla.
Christina vstala. Chytla držátka Alexejiva vozíku a opřela se do něj silou. Rozjeli se.
"Kampak jedeme, paní de Carell Vandergeldová?" zeptal se s úsměvěm, na rtech Alexej.
"Hledáme přátele," oznámila mu. A rozjela se k hlavnímu stanu s jídlem.
Mezi všemi hosty poznala pět žen v růžových šatech. Stáli v malém hloučku obklopeny svými muži. Všichni se usmáli,k dyž uviděli podivnou dvojici.
"A, naš holubičky," řekla Hillary.
"Taky tě ráda vidím, Hill," řekla jí klidně Christina. Rozesmála se.
"Nazdar chlapi," pozdravil Alexej své přátele. "Nedáte si jedno? Musíme jim nechat chvilku. Tak co? Jdete? A Brie, mohl bys mi pomoct, tady se přes ty všechny kabely nedá jezdit." Brien se na něj otcovsky podíval. Chytl jeho vozík a odtlačil ho k baru.
"Krásná šaty, Chris, odkud je máš?" zeptala se Brienova žena Lilli.
"Od Hoopera, Lills."
"Tak tam už se mnou Brie jít nechtěl. Škoda."
"Taky stály. Alexejovi se málem protočili oči."
"To já měla jen obyčejné bílá šaty." Podělila se se svými skušenostmi Devona, Jackova žena. "Brali jsme se tajně. Myslím že v ten den, co byl na zámku ples."
"To my se chceme s Kylem brát až příští rok," oznámila všem Hillary.
"Já budu družička," přihlásila se Christina. "No co, taky na to mám právo."
"A já si tadyhle Jane vzít nemůžu," povzdychla si Mercy.
"Co to povídáš. Proč bys nemohla?" zeptala se jí Barbara. "Moje kamarádka Polly se takhle loni vdala za Frankovu sestru Sashu."
"No jo, vlastně. Tak to se příští rok taky bereme."
"Blahopřeji všem, co mě hodlají následovat," pronesla Christina.
Všechnyse zasmáli.
"Kdy dorazí Mike?" zeptal se Kyle. Ani si nevšimly, že muži už dorazili.
"Mike?" podivil se Alexej. "Ale já zajišťoval T.Arzana. Kdo změnil moji objednávku?" Podíval se na svou ženu. Ta se smála. "Už vím, kde je ta chyba. Christino!"
"Promiň, ale .... Mě se prostě Tarzan nelíbí. Radši jsem řekla Mikeovi. Ten hraje aspoň pořádně."
"Joooooooooo," vykřikli všichni.
Ostatní hosté se po nich podívali. Spatřili mezi nimi novomanželé a zakroutili hlavami.
"Tak večer," domluvil novou schůzku Alexej. "Až všichni staří vypadnou."
Všichni kývli.

"Děkujeme, že jste přišli," loučili se Alexej s Christinou s opolseními hosty. Zamávali jim na rozloučenou a vrátili se zpátky do aleje, kde symfonickou skupinu vystřídal DJ. U jediného zbylého stolu seděly Hillary, Mercy, Jane, Barbara, Lilly a Devona. Povídali si. U baru za nimi postávali Kyle, Frank, Brian a Jack. Popíjeli skotskou a klábosili. Za chvíli se přesunuli ke svým ženám a dívkám. Christina a Jack si knim přisedli. Christina se mezitím staihla převléci z dlouhých svatebních šatů do kratších černých koktejlek. Alexejovi chyběla vesta, i frak s motýlkem.
"Tak co, rozjedeme to?" zeptala se jich Christina.
"Že váháš," ozval se Kyle.
"Hej, Miku, hoď tam něco živejšího!" křikl Brian na DJ. Mike začal hrát rychlou písničku od Nigtly Haeven. Mladí začali tančit. Alexej je pozoroval a nechával se obsluhovat.
Všichni se vrátili ke stolu udýchaní. Christina políbila Alexeje. "Jdeme si zatančit?"
"Co blázníš. Myslíš že...."
"Ale jo. Pojď." Mávla na DJ a ten tam pustil pomalý ploužák od Troye. Christina si sedla na Alexeje a objala ho. Usmál se na ni a vyvezl ji na parket.
"Myslíš, že nás tu nechají?" zeptal se jí šeptem.
"Pokrčila rameny. "To bysme je museli vyhodit."
"Tak to uděláme. Noc je naše."
"Počkej ještě. LSíbila jsem tanec Jackovi."
"A je. To bude nadlouho," povzdychl ji Alexej.
Písnička skončila. Do aleje vstoupil vysoký, černovlasý muž. Měl na sobě černé kalhoty a zelenou košili. V ruce držel krabici. Alexej ho poznal. Byl to Danny.
"Danny!" vykřikl Alexej. "Kde se tu bereš, kamaráde."
"Jen jsem tak projížděl kolem."
"No, to ti tak budu věřit." Usmál se. "Chtěl bych ti představit svou ženu Christinu de Carell Vandergeldovou. Christino, tohle je můj dlouholetý přítel Daniel Steel III."
"Ráda vás poznávám, Danny. Zrovna ráno jsme slyšeli vaše blahopřání."
Rozcuchal si vlasy. "Myslel jsem si, že na to Mia zapomene."
"Dáš si něco?" zeptal se ho Alexej.
"Budu muset jít. Doma na mě čekají Lexie a Sasha."
"Neříkej, že máš dvě přítelkyně."
Danny se na něj podíval. Povzdychl si a zakroutil hlavou. "Tak s tím jsem skončil. Ne, Lex a Sasha jsou mé děti. Lexiemu jsou tři a Sashe jednen."
"Jaktože je nehlídá matka?" podivila se Christina.
"V tom je ten háček. Sarah loni zemřela na rakovinu..:"
"Mrzí mě to, Danny," řekl mu Alexej.
"To nic. Už je to za mnou. Mám své andílky."
"Nemůžu si je někdy půjčit?" zeptala se ho Christina.
"Samozřejmě, paní .... jak to bylo?"
"De Carell Vandergeldová." dopověděla Christina.
"Nějaká hraběnka, jako ty?" pošeptal Danny Alexejovi. Alexej zavrtěl hlavou. Danny se usmál.
"Rád jsem vás viděl. Mějte se," rouloučil se s nimi.
"Já tebe taky, Danny."

 

Část třetí

Část pátá

Žádné komentáře