And who am I ? That's secret I never tell...

Každý jednou dojdeme na místo, ze kterého není návratu...

Cheeky, Cheeky , BUM

DVA

HISTORIE RODU
Tajemstvím je propletena celá historie liských rodů, ale ty rody, které nedbají na čistokrevnost, ji mají ještě spletitější.
Půlnoční dům na pobřeží Karibskéko moře nedostal své jméno jen tak. Kdysi to bývalo honestné sídlo, ale postupem let se změnilo na útulný malý domeček se zahradou. V tom domě bydlí Cheekyovi. Rodina s nejzajímavější historií.
Když si Derek Cheeky vzal za manželku Selenu, princeznu haradskou, netušil, že jeho volba bude tím, co jiní čistokrevní kouzelníci nazývají zradou. Věděl, že jeho mladá manželka je upírka, ale jeho okolí to netušilo. Nikdo nevěděl, proč mladá paní Cheekyová nechodí na návštěvy ve dne, ale po setmění a ani proč ji nikdy nikdo neviděl na denním světle. Proto se Derek Cheeky snažil přijít na něco, co by jeho ženu neodlišovalo od ostaních. Vynalezl sérum, které Selena bere každé ráno a večer a které ji chrání před denním světlem.
Potom přišel na svět chlapec, kterého pojmenovali Ullian Marcus. Už když byl miminko, rodiče věděli, že tenhle chlapec bude neobyčejný. V šesti letech se jeho dar rozvinul naplno a jeho oči ztratili modrou barvu a zčernaly. Upírské geny zvítězily nad lidskými a z Ulliana se stal plnohosnotný upír, i když bez odporu k dennímu světlu.
Když se za tři roky narodila trojčata Elisha Jasmine, Amelie Janisha a Isabela Samuela, věděli rodiče, že i ony tři budou vyjímečné. A to, co jim bylo dáno do vínku, nenechalo na sebe dlouho čekat. Už v šesti letech se ukázalo, že obě dvě starší dívky zdědili otcovy schopnosti-staly se elementáry, i když s úplně jiným živlem, než má otec. Elisha se stala vodním elementáram stejně jako její sestra Amelie. Isabelin dar se však ne a ne projevit. V jedenácti letech byla přijata společně se sestrami na Golden Valley Academy, kde je projevil její dar. Její původně světle hnědé vlasy začaly světlat, až byly skoro bílé. To už Selena poznala, že její dcera zdědila vílí krev po její matce, Isabelině babičce Olivii, která se však provdala za Drala, upírského krále.
Po šestnácti letech od narození trojčat se v Půlnočním domě objevuje dívka, která tvrdí, že patří do rodiny. Má sice stejné rysy ve tváři a vypadá stejně jako trojčata, ale nikdo jí nechce věřit. Nakonec se ukáže, že trojčata byla původně čtyřčata, protože nejmladší dítě bylo těsně po porodu ukradeno. Tak se Sharon seznamuje s rodem a jeho tajemstvím.


--- v GVA ---
Usnula tvrdě. Ani nevnímala pomalý tlukot svého srdce. Zdál se jí sen jako už mnohokrát, když se dorozumívala s bratcem či sestrami pomocí Jasmine, jejího Alter-ega.
Stála před Půlnočním domem a čekala. uslyšela kroky a otočila se. Byl to jen Marcus. skoro neslyšnými kroky se k ní blížil.
"Jasmin, rád tě zase vidím," pozdravil ji.
"I já tebe, Marcusi. Jak je to dlouho, co jsem spolu nemluvili?"
"Minulý rok. Zapomínáš nějak rychle."
"Promiň, to ty starosti. Co jsi mi chtěl? dopis nebyl zcela přesný."
"Jde o to, že se objevila další Cheekyovic holka. To tvrdí ona. Počkej, je tu se mnou."
Vedle něj se objevila kopie Samuely akorát s hnědými vlasy.
"Panebože, Samuela," vykřila Jasmine.
"Sem si to myslel taky. Že si ze mě chce zase vystřelit. Znáš ji. Když jsem řekl, ať přestane blbnout, jen na mě hleděla. Nevěděl jsem, že to není ona."
"Já... jmenuji se Alice," promluvila nesměle cizí holka.
Nikdo si jí nevšímal.
"Nazdar vespolek," promluvila Janisha, která se objevila hned vedle ní. "Ale Samuela tu být neměla. Nikdo jí nic neříkal."
"Ty jsi tu taky? Konečně," všimla si jí Jasmine. "Kde máš Samuelu?"
Janisha ukázala na cizí holku. Marcus a Jasmeine zakroutili hlavou.
"Jakto?" zeptala se Janisha.
"Nemám tucha," odpověděl jí Marcus. "Zčista jasna se objevila v Půlnočním domě."
"Nevěříte mi, co? Zujte se, prosím. Něco vám ukážu a dokážu, že patřím k vám." Zula si tenisku a sundala si ponožku. Na kotníku měla vytetovaného netopíra a slunce. Sourozenci byli už bosy také a zírali na její tetování. Oni měli to samé. "Expecto tringilis," řekla a netopír začal kroužit kolem slunce. Nakonec zmizel.
Sourozenci hleděli. "Ví o tom Selena?"
Dívka zakroputila hlavou. "Ne, ví o tom jen Olivia a Drall. To oni dva mě našli. V Rumunsku."
"Myslím, že by to měli vědět oba dva. Jak Selena tak Derek," promluvila nakonec Jasmine. "Marcusi, dostaneš je do GVA?"
"Bez problému," a zmizel i s cizí sestrou.
"My už taky půjdeme, co?" zeptala se Janisha.
Jasmine kývla hlavou. A zmizely.

Zataženými roletami prosvítalo ostré slunce. Elisha se probudila. Na vedlejší posteli ležela Amélie. Měla otevřené oči. Usmála se na Elishu.
"Tak co tomu říkáš?" zeptala se jí.
"Mazec. Další sourozenec," hvízdla Elisha. Jane vedle ní se probudila.
"Co hvízdáš. Nejsi na louce," obořila se na ni.
"No tak sorry, že žiju," omluvila se Elisha.
"Moje chyba," uznala Jane. "Podívej, ostatní dorazili." Kufry vedle ostatních pěti postelí byly otevřené. Elisha vstala. Oblékla si župan s vyšitým znakem Elementáru a nazula si papuče s bambulkama. Otevřela dveře a vkročila do společenské místnosti.
Ozval se pískot. společenská místnost byla plná kluků. Hleděli na její průsvitný župánek a noční košilku.
"No Cheekyová," ozval se hluboký hlas, "doufám, že je to výjimka." Profesor Flame se opíral o krb a díval se na ni.
"No," zamyslela se, co mu odpoví. "Ne."
"Vy si koledujete o další trest, co? Tentokrát vám to odpouštím. Běžte se oblíct."
Poslechla ho. Otočila se a vrátila se do ložnice, kde na sebe oblékla vínovou košili a černé kalhoty. Přes to všechno si přehodila ještě černý plášť a vrátila se zpátky do společenské. Profesor nikde. Ulevilo se jí.
Ve společenské na ni už čekala Amélie s Jane.
"Jdeme na snídani?" zeptala se Jane.
"Jo," potvrdila Amélie.
"Hmm," souhlasila Elisha.

Prošli kolem sochy kouzelníka a Elisha se usmála. Jak vždy. Kráčely dlouhou chodbou plnou obrazů. Párkrát odbočily a dostali se do hlavní haly, ze které šli do jídelny. Jídelna byla plné. U stolů, které praskali pod návalem snídaně, seděli noví i staří studenti všech deseti sekcí. U každého stolu sedělo tak deset studentů.
Jane, Elisha a Amélie přisedli ke svému stolu. Byly poslední.
"Nazdar, holky," pozdravila je Fiona,améliina kamarádka.
"Ahoj, Fi," odpověděla jí Elisha a objednala si snídani. Mléko s cereáliemi.
Jídelna ztichla. Ředitel Wise chtěl promluvit. Elisha zvedla hlavu. Teprve teď si všimla prázdného místa vedle profesora Corvina. Chyběl učitel MMT( magie magických tvorů) a ředitel Kouzlotvoru.
"Dobré ráno, studenti. Vítám tu v GVA nové, ale i staré tváře. Jsem rád, že jsem se sešli zase v tak hojném počtu. Rád a srdečně bych tu chtěl přivítat zvláště nové studenty, kteří budou zanedlouho přiřazeni do své sekce.
Do nové školního roku bych vás chtěl upozornit, že vstup do cizích společenských místností je zakázaný stejně jako vstup do druhého sklepení.Od školníka tu mám upozornění, že kouzlení na chodbách školy je zakázáno jako ostatních sto padesát zákazů, které si můžete přečíst u něj v kanceláři.
Výuka MMT bude přerušena kvůli absenci učitele,"

Ozvalo se klepání. Do jídelny vstoupila postava zahalená v dlouhém černém plášti. Na zádech se jí houpal kožený batoh, na první pohled těžký. Postava postupovala k učitelskému stolu. Před ním se zastavila.
"Dobré ráno, Arture," promluvila postava ženským hlasem.
"Dobré ráno,...."oplatil jí pozdrav ředitel, i když nevěděl, kdo před nim stojí.
"Mám zájem učit na vaší škole MMT."
"Výborně, paní," poznal ji, ale nechtěl vyslovovat její jméno. "Takže výuka MMT přerušena nebude. Kouzlotvorové, ona je vaše nová ředitelka sekce," oznámil studentům. "Teď, dobrou chuť. Dnešní den si ještě užijte."
Milovala ty dny, kdy nebyla výuka. Zvláště ten první.

JEDNA

TŘI

Žádné komentáře